УНИАН

Столичний зоопарк збиратиме кошти на вольєру для Рисі карпатської

З 27 по 29 червня відбудеться збір благодійних коштів на будівництво нового вольєру для Рисі карпатської в Київському зоопарку.

Як інформує прес-служба Київського зоопарку, це спільна акція столичного зоопарку та благодійної організації «Хелп пліз».

Головна мета акції — побудувати для рисі вольєр, що відповідає міжнародним умовам та у якому можливе розмноження цих рідкісних тварин для повернення їхнього потомства у дику природу.

Під час акції на центральній алеї Зоопарку, де проводитиметься збір благодійних пожертвувань, будуть працювати аніматори та відбудуться зоовікторини.

Прес-служба зоопарку інформує, що у наш час на території України збереглися всього біля 50 особин Рисі карпатської у Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області та Манивицькому районі Волинської області.

У Київському зоологічному парку утримується самиця Рисі карпатської репродуктивного віку. Ця унікальна рідкісна тварина потрапила до зоопарку випадково. Рись знайшли в урочищі Секула, що у Сокольському районі Львівської області. Коли рись підросла і люди, які її забрали з природи, утримувати тварину більше не могли, а повернути в природу було вже пізно, привезли її до Київського зоопарку.

Тимчасово, рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такої тварини та не відповідає міжнародним стандартам. До того ж вольєр розташований у службовій зоні, тобто унікальну тварину не можуть побачити відвідувачі зоопарку.

Нагальним питанням є термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови перебування рисі в неволі, а головне умови для розмноження. Але Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено.

Київський зоопарк своїми силами вже розробив планове завдання на проектування експозиції «Рись карпатська» відповідно до міжнародних стандартів, підготував проектно-кошторисну документацію та вже розпочав будівництво вольєру. На продовження робіт, нажаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує залучення благодійних коштів.

«Одне із найголовніших завдань Київського зоопарку — збереження генофонду рідкісних та зникаючих видів української фауни. Тому ми зробимо все можливе для того, щоб знайти пару для рисі, яка знаходиться у нашому зоопарку і ця благородна тварина знов стала повноправним мешканцем карпатських гір» — заявила генеральний директор Київського зоопарку Світлана БЕРЗІНА.

постiйна адреса статтi:
http://kiev.unian.net/ukr/detail/643


Вечерний Киев

Апартаменти для Рікі

Київський зоопарк збирає кошти на нове помешкання для рисі

 

У столичному зоопарку продовжується благодійна акція, що розпочалася минулої суботи. Мета заходу – побудувати новий вольєр для рисі, що відповідатиме усім міжнародним вимогам. За словами співробітників зоопарку, завдяки новому помешканню ці рідкісні тварини зможуть розмножуватись, а їхнє потомство повернуть у дику природу.

Трирічна самиця на прізвисько Рікі потрапила до столичного звіринцю випадково. Сюди її передали люди, які знайшли тварину в урочищі Секула у Сокальському районі Львівської області й утримували її вдома протягом п’яти місяців. А коли перебування тварини у домашніх умовах стало неможливим, вони передали її до столичного зоопарку.
Наразі карпатська рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такого виду і не відповідає міжнародним стандартам. До того ж, вольєр розташований у службовій зоні, тому відвідувачі зоопарку не можуть побачити унікальну тварину.


Оскільки зоопарк не планував поповнення своєї колекції риссю, то власних коштів на будівництво вольєра у нього немає. Втім, столичний звіринець вже розробив проект «Рись Карпатська» і розпочав будівельні роботи.
– На жаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує благодійної допомоги. Необхідно близько 300 тис. гривень. Завдяки цим грошам ми зможемо за два-три місяці побудувати новий вольєр, – зазначає замдиректора Київського зоопарку Кирило Трантін. Нове помешкання буде обгороджено сіткою з трьох боків. Лише з одного відвідувачі зможуть спостерігати за твариною. У людини важкий погляд, рисі необхідно кудись ховатись, тому тварина не буде постійно експонуватися.


У наш час на території України збереглося всього біля 50 особин цього виду.
– Через вирубку лісів рись змушена залишати свою природну домівку. Вона тікає з лісу до міста і вже не боїться людини, – зазначає зоолог Київського зоопарку Валентина Зайцева.


Самиця вже досягла репродуктивного віку, і працівники зоопарку планують збільшити популяцію рисі карпатської, знайшовши пару для цієї тварини.


– Головне завдання Київського зоопарку – збереження генофонду рідкісних та зникаючих видів української фауни. Тому ми робимо все можливе, щоб знайти пару для рисі, яка живе у нашому зоопарку, і щоб ця тварина стала повноправним жителем Карпатських гір, – зазначила генеральний директор столичного звіринцю Світлана Берзіна.


Благодійну акцію влаштували Київський зоопарк спільно з організацією «Хелп пліз». Усі небайдужі до української природи можуть взяти участь у благодійному заході. Пожертвування можна внести на рахунок Київського зоопарку або безпосередньо до каси столичного звіринцю.

Катерина Михайлова. источник http://vechirnij.kiev.ua/ua/18422/art/1246566297.html
 
 
Крещатик

Відбулась благодійна акція по збору коштів на будівництво нового вольєру для Рисі карпатської

З 27 по 29 червня, у Київському зоопарку пройшла спільна акція Київського зоопарку та благодійної організації «Хелп пліз» зі збору благодійних пожертвувань на будівництво вольєру для Рисі карпатської.

Протягом трьох святкових днів відвідувачі зоопарку, як дорослі так і діти, дізналися багато цікавих фактів про красуню карпатських гір, прийняти участь у веселих вікторинах та розвагах. Повідомляє прес-служба Київського зоологічного парку.

Всього на цей час зібрано шість 6585 грн., але на будівництво вольєру потрібно близько 330тис. грн.

«Я впевнена, що дуже багатьох українців турбує питання захисту рідної природи. Нажаль, далеко не всі бажаючи змогли прийти у святкові дні у зоопарк, щоб підтримати програму реінтродукції Карпатської рисі. Тому ми вирішили продовжити цей проект, щоб кожна небайдужа людина могла зробити посильний внесок у відродження біологічного різноманіття карпатських гір» -- наголосила генеральний директор Київського зоопарку Світлана Берзіна.

Нагадаємо, головна мета акції — побудувати для рисі вольєр, що відповідає міжнародним умовам та у якому можливе розмноження цих рідкісних тварин для повернення їхнього потомства у дику природу.

У Київському зоологічному парку утримується самиця Рисі карпатської репродуктивного віку. Тимчасово, рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такої тварини та не відповідає міжнародним стандартам. До того ж вольєр розташований у службовій зоні, тобто унікальну тварину не можуть побачити відвідувачі зоопарку.

Нагальним питанням є термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови перебування рисі в неволі, а головне умови для розмноження. Але Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено.

Київський зоопарк своїми силами вже розробив планове завдання на проектування експозиції «Рись карпатська» відповідно до міжнародних стандартів, підготував проектно-кошторисну документацію та вже розпочав будівництво вольєру. На продовження робіт, нажаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує залучення благодійних коштів.