Просимо Вас надати фінансову допомогу Київському Зоопарку
 
   У наш час на території України збереглися менше 50 особин цього виду. До Київського зоологічного парку випадково потрапила молода самиця рисі цього рідкісного підвиду, яка раніше утримувалась у приватної особи. Тимчасово, рись перебуває на карантині у невеликому вольєрі, що не зовсім пристосований для її утримання та унеможливлює експонування тварини. Повернути в природу цю тварину, нажаль, вже неможливо.
   Нагальним питанням для зоопарку постало термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови утримання, а головне розмноження цих тварин з подальшим поверненням в природу. 
   Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено, тому зоопарк і потребує залучення благодійних коштів.
   Ваша допомога дозволить закінчити будівництво вольєру для рисі, що надасть можливість розмножувати цих рідкісних тварин для повернення їхнього потомства у дику природу. Дякуємо всім небайдужим хто відгукнувся на наше прохання про фінансову допомогу, зокрема відомому на весь світ німецькому художнику з українським корінням Альберту фон Танна (Albert von Tanna).
 Лише разом, ми збережемо тварину, що знаходиться на межі вимирання для майбутніх поколінь!
  

Програма розмноження та реінтродукції рисі карпатської в природу

на базі Київського зоологічного парку

 

Рись карпатська (Lynx lynx carpathica Heptner, 1972) ізольований гірський підвид рисі звичайної. Поширений в Карпатах (переважно на території України).

Цей підвид знаходиться на межі зникнення. Невеликі популяції збереглась в Тячивському, Рахівському районах Закарпатської області та Манивицькому районі Волинської області (всього біля 50 особин). Також ще в 2006 році цей підвид зустрічався в гірських масивах Карпат у Польщі, Румунії, Словаччині, а також у Швейцарських Альпах.

Рись веде осілий спосіб життя доти, доки на ділянці є корм. Узимку в пошуках їжі може кочувати в пошуках їжі на великі відстані. В горах здійснює сезонні міграції – з утворенням снігового покриву спускається в нижній пояс гір. Лігвища влаштовує у важкоприступних  місцях: серед боліт, у непрохідних лісових хащах, в розколинах скель, під навислим низько над землею кронами дерев, у прикореневих дуплах, серед сушняку в норах лисиць і борсуків. Живиться переважно копитними (косуля, молодняк оленів, лося, свині дикої), а також зайцями, птахами, мишовидними гризунами і падлом. Самиця раз на рік (квітень-травень) після 60-70-денної вагітності народжує 1-3 (зрідка 4) сліпих малят. Виводок тримається біля самки до весни наступного року.

У Київському зоологічному парку утримується самиця рисі карпатської репродуктивного віку. Ця унікальна рідкісна тварина потрапила до зоопарку випадково. Рись знайшли в Сокольському районі Львівської області, с. Нижня Рожанка, урочище Секула. Коли рись підросла і люди, які її забрали з природи, утримувати тварину більше не могли, а повернути в природу було вже пізно, привезли її до Київського зоопарку.

До теперішнього часу, тимчасово, рись перебуває у невеликому вольєрі, що не пристосований для утримання такої тварини та не відповідає міжнародним стандартам. До того ж вольєр розташований у службовій зоні, тобто унікальну тварину не можуть побачити відвідувачі зоопарку.

Нагальним питанням є термінове будівництво нового вольєру, що дозволить створити сприятливі умови перебування рисі в неволі, а головне умови для розмноження. Але Київським зоопарком не було заплановано поповнення колекції карпатською риссю, тому й фінансування на облаштування належних умов утримання тварини на 2009 рік не було передбачено.

На даний час ведеться розробка плану дій з реінтродукції рисі карпатської в природу на базі Київського зоологічного парку та розпочато пошук самця для утворення пари у зоопарках Європи (всього у зоопарках країн Європи утримується близько 20 особин цього підвиду).

Сформувавши пару, спеціалісти Київського зоопарку зможуть розмножувати цих тварин, отримуючи приплід щороку спочатку від однієї, а потім декількох самок, та повертати тварин у природний ареал перебування в Українських Карпатах.

Київський зоопарк своїми силами вже розробив планове завдання на проектування експозиції «Рись карпатська» відповідно до міжнародних стандартів, підготував проектно-кошторисну документацію та вже розпочав будівництво вольєру.

На продовження робіт, нажаль, коштів не вистачає, тому зоопарк потребує залучення додаткових інвестиційних коштів.

Загальна кошторисна вартість облаштування вольєру для утримання рисі карпатської складає 276,355 тис. грн. Крім цього також необхідно передбачити кошти на придбання та транспортування самця карпатської рисі.

Запланований термін здачі об’єкту 28 липня 2009 року.
  
Генеральний директор: Берзіна Світлана Валеріївна
електронна пошта: sberzina@zoo.kiev.ua

Приймальня директора, факс: (044) 241-77-69

 

Зразок заява на переказ готівки:

 

Дата здійснення операції :  

 

Сума:

   

 

Платник:

   

 

Місце проживання:

   

 

 

 

Отримувач:

Назва:      Київський зоологічний парк

 

Радянське відділення КМФ АКБ “Укрсоцбанк” в м. Києві

 

Код ЄДРПОУ:

Розрахунковий рахунок:

МФО банку:

 

0

2

2

2

1

1

7

1

2

6

0

0

8

0

3

0

1

6

7

8

9

2

3

2

2

0

1

2

 

Призначення платежу:

 

Беззворотня благодійна фінасова допомога Київському зоологічному парку

 

 

 

 

  Платник:

Контролер:

Бухгалтер: